Casio G-Shock | GA2100CM-5A
Fashion forward, camouflage cool — the ever-popular streamlined GA-2100 takes on an original G-SHOCK camouflage pattern that adds a bold accent to any style. This new one-of-a-kind G-SHOCK camouflage pattern cleverly conceals the brand’s iconic G-mark in a unique and confident design. Metallic print takes ordinary camouflage to a whole new level of sophistication. In stylish color schemes that suit gorpcore and other urban outdoor fashion, these timepieces also deliver the practical utility and unique aesthetic that lovers of outdoor adventure are looking for. The bezel and band are made with environmentally friendly bio-based resin, a polymer made from materials extracted from corn. Produced using chemical or biological synthesis of renewable organic resources, the material is expected to help reduce environmental impact and facilitate a shift to a circular economy.
32750 32751 32752 32753
| SKU | GA2100CM-5A |
| Reference Number | Approx. battery life: 3 years on SR726W X 2 |
| Case Size | 48.5 × 45.4 × 11.8 mm |
| Case Material | Carbon / Bio-based resin |
| Crystal | Mineral Glass |
| Water Resistance | 200 Meter Water Resistant - Shock Resistant - Carbon Core Guard structure |
| Type Of Strap | Bio-based resin band |
| Manufacturer Warranty | 1 year |








