Demandez une question
Mesure du poignet
Hamilton KHAKI NAVY SCUBA AUTO | H82515130
Luxury meets sport in this aquatic-inspired timepiece designed to be equally at home in a seaside cabana or deep sea exploring. A ceramic bezel, featuring precisely engraved numerals adds high-seas style to this Khaki Navy Scuba Automatic, and protects it from corrosive elements such as sand and saltwater. With a larger 43mm case, increased water resistance to 30 bar (300m) and an extra-legible dial, this high performance watch is ready for all your adventures on, in or under the water.
| SKU | H82515130 |
| Movement | Automatic - 80 hour - H-10 |
| Dimensions du boîtier | 43mm |
| Boîtier | Stainless steel |
| Couleur du cadran | Black |
| Verre | Sapphire with Anti Reflection |
| Résistance à l'eau | 30 bar (300m) |
| Type de bracelet | Stainless steel - 22mm - H6058251001 |
| Garantie du fabricant | 2 Years Hamilton International Ltd |





