Demandez une question
Mesure du poignet
Seiko Rotocall - Digital - 37mm | SMGG19P1
The new model is based on a classic digital watch design from 1982 known as the Rotocall. This iconic creation featured a distinctive octagonal rotary switch that revolutionized the way users changed modes by simply rotating the bezel. The unique design, along with its popularity among astronauts, contributed to this model’s strong international recognition.
| SKU | SMGG19P1 |
| Code à barre | 067615215045 |
| Numéro de référence | Battery life Approx. 3 years |
| Movement | Quartz - A824 |
| Dimensions du boîtier | Thickness:10.6mm Diameter:37.0mm Lug-to-lug:43.5mm |
| Boîtier | Stainless steel - Rotating bezel |
| Verre | Sapphire crystal |
| Résistance à l'eau | 100m |
| Type de bracelet | Stainless steel - 20mm |
| Garantie du fabricant | 3 years international |