Hamilton Jazzmaster Quartz - 40mm - Beige | H32461121
Warm and distinctive, the Jazzmaster Quartz 40mm stands out with a metallic off-white dial reminiscent of sandstone. Its ultra-flat case and brushed-polished finish create a sleek profile, complemented by skeletonized hands for a contemporary touch. A timepiece that feels both inviting and sophisticated.
32910
| SKU | H32461121 |
| Code à barre | 7630458806461 |
| Movement | Quartz |
| Dimensions du boîtier | 40mm |
| Boîtier | Stainless steel |
| Couleur du cadran | Beige |
| Verre | Sapphire with Anti Reflection |
| Résistance à l'eau | 5 bar (50m) |
| Type de bracelet | Stainless steel - 20mm - H6050000401 |
| Garantie du fabricant | 2 Years Hamilton International Ltd |






