Ask a question
Wrist sizing
Hamilton KHAKI NAVY SCUBA AUTO | H82515130
Luxury meets sport in this aquatic-inspired timepiece designed to be equally at home in a seaside cabana or deep sea exploring. A ceramic bezel, featuring precisely engraved numerals adds high-seas style to this Khaki Navy Scuba Automatic, and protects it from corrosive elements such as sand and saltwater. With a larger 43mm case, increased water resistance to 30 bar (300m) and an extra-legible dial, this high performance watch is ready for all your adventures on, in or under the water.
| SKU | H82515130 |
| Movement | Automatic - 80 hour - H-10 |
| Case Size | 43mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 30 bar (300m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 22mm - H6058251001 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





