Ask a question
Wrist sizing
Hamilton JAZZMASTER OPEN HEART AUTO - 40mm - Silver | H32675581
Elegant and timeless, the Jazzmaster Open Heart 40mm in timeless silver pairs its sunray-brushed dial with a rich brown leather strap for a warm, refined finish. Smoky effects highlight the open-heart detail, revealing the movement within. A classic dress watch that speaks to tradition while embracing contemporary style.
| SKU | H32675581 |
| Movement | Automatic - 80 Hours - H-10 |
| Case Size | 40mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Calf leather - 20mm - H6003261211 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





