Hamilton JAZZMASTER OPEN HEART AUTO - 40mm - Blue | H32675141
Bringing a fresh twist to a Hamilton favorite, the Jazzmaster Open Heart 40mm showcases a complex smoky turquoise dial layered with crisp white accents for a bold, modern look. Its signature cut‑out openings reveal the captivating motion of the H‑10 automatic caliber, highlighting 80 hours of power reserve beneath the surface. Paired with refined details and a stainless steel bracelet, this striking iteration elevates the iconic Open Heart design with color, depth, and contemporary sophistication.
33003
| SKU | H32675141 |
| Barcode | 7630458806300 |
| Movement | Automatic - 80 Hours - H-10 |
| Case Size | 40mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 20mm - H6054251001 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |




