Ask a question
Wrist sizing
Hamilton JAZZMASTER OPEN HEART AUTO - 40mm - Champagne | H32675101
Rich and timeless, the Jazzmaster Open Heart 40mm in sophisticated gold combines its radiant sunray-brushed dial with a warm brown leather strap. Smoky detailing enhances the open-heart cut-out, offering a glimpse of the movement inside. A classic dress watch that exudes understated luxury and sophisticated style.
| SKU | H32675101 |
| Movement | Automatic - 80 Hours - H-10 |
| Case Size | 40mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Champagne |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 20mm - H605425100 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





