Ask a question
Wrist sizing
Hamilton Jazzmaster Quartz - 40mm - Blue | H32461141
Bold yet refined, the Jazzmaster Quartz 40mm features a deep dusty blue dial that makes a subtle statement. The ultra-flat case and brushed-polished detailing enhance its clean lines, while skeletonized hands complete the modern look. A watch that balances color and elegance with ease.
| SKU | H32461141 |
| Movement | Quartz |
| Case Size | 40mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 20mm - H6050000401 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |






