Ask a question
Wrist sizing
Hamilton Jazzmaster Quartz - 40mm - Black | H32461131
Sleek and versatile, the Jazzmaster Quartz 40mm with a black dial delivers timeless sophistication in a modern silhouette. Its ultra-flat case with brushed and polished finishing frames the minimalist design, while skeletonized hands add a contemporary edge. A classic choice for effortless style.
| SKU | H32461131 |
| Movement | Quartz |
| Case Size | 40mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 20mm - H605000401 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





