Ask a question
Wrist sizing
Hamilton Jazzmaster Quartz - 40mm - Beige | H32461121
Warm and distinctive, the Jazzmaster Quartz 40mm stands out with a metallic off-white dial reminiscent of sandstone. Its ultra-flat case and brushed-polished finish create a sleek profile, complemented by skeletonized hands for a contemporary touch. A timepiece that feels both inviting and sophisticated.
| SKU | H32461121 |
| Movement | Quartz |
| Case Size | 40mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Beige |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 20mm - H6050000401 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |






