Hamilton Jazzmaster Quartz - 32mm - Silver | H32301181
Timeless and refined, the Jazzmaster Quartz 32mm features a silver sunray-brushed dial with skeletonized Dauphine hands for a modern twist on heritage style. Its ultra-flat case and brushed-polished detailing create a sleek silhouette. A classic dress watch designed for effortless sophistication.
32915
| SKU | H32301181 |
| Barcode | 7630458806409 |
| Movement | Quartz |
| Case Size | 32mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 16mm - H6050000391 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





