Ask a question
Wrist sizing
Hamilton Jazzmaster Quartz - 32mm - Pink | H32301171
Stylish and fresh, the Jazzmaster Quartz 32mm features a dusty rose sunray-brushed dial accented by skeletonized Dauphine hands for a modern twist on heritage style. Its ultra-flat case and brushed-polished detailing create a sleek silhouette. A classic dress watch that blends youthful energy with timeless sophistication.
| SKU | H32301171 |
| Movement | Quartz |
| Case Size | 32mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Pink |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 16mm - H6050000391 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





