Ask a question
Wrist sizing
Hamilton JAZZMASTER OPEN HEART AUTO - 36mm - Champagne | H32215101
Striking and sophisticated, the Jazzmaster Open Heart Lady Auto 36mm features a bronze sunray-brushed dial that transitions seamlessly into deep navy, framing the indexes with bold elegance. The signature open-heart design reveals the movement within, while a sleek stainless steel bracelet adds a modern, refined finish. A classic dress watch that blends artistry and precision in perfect harmony.
| SKU | H32215101 |
| Movement | Automatic - 80 Hours - H-10 |
| Case Size | 36mm |
| Case Material | Stainless steel |
| Dial Color | Champagne |
| Crystal | Sapphire with Anti Reflection |
| Water Resistance | 5 bar (50m) |
| Type Of Strap | Stainless steel - 18mm - H605324105 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years Hamilton International Ltd |





